Sprawozdanie za rok 2015 z działałności Fundacji

Właśnie minął rok działalności Fundacji „Zawsze Blisko”, która w pełni zaangażowała się w  innowacyjny na skalę kraju projekt „Rehabilitacji dzieci i młodzieży niewidomej poprzez zajęcia z tenisa ziemnego”.

W roku 2015 Fundacja zebrała na cele projektowe od darczyńców indywidualnych i instytucjonalnych kwotę w wysokości 19 734,00 PLN (dziewiętnaście tysięcy siedemset trzydzieści cztery). Zebrane w 2015 roku pieniądze przeznaczono na działania związane z uruchomieniem projektu:

 1. Wystąpienie o Certyfikat i Członkostwo w organizacji tenisa ziemnego dla niewidomych – International Blind Tennis Association, koszt – 4 880,61 PLN
 2. Szkolenia trenerów, koszt – 7 991,24 PLN
 3. Zakup specjalistycznego sprzętu (rakiety, piłki dźwiękowe), koszt – 1 236,23 PLN

Na bezpośrednie działanie projektowe – rehabilitacyjne przeznaczono:

 1. Wynajem kortów tenisowych, koszt – 0,00 PLN
 2. Transport medyczny osób rehabilitowanych, koszt – 420,00 PLN

W sumie w 2015 roku wydano na:

 1. Rozpoczęcie i aktywne prowadzenie projektu – 14 528,08 PLN
 2. Koszty administrowania Fundacją – 2 219,70 PLN

Pozostała kwota zebranych w 2015 roku środków w wysokości 2 986,22 PLN przeznaczona jest na dalszy, intensywny rozwój w 2016 roku.


Zainteresowanie i zapotrzebowanie na tego rodzaju rehabilitację osób z dysfunkcjami wzroku jest ogromne.

Dlatego też Fundacja zaplanowała w najbliższym czasie liczne działania mające na celu promocję tej dyscypliny w Polsce. Najważniejsze z nich to:

 1. Dynamiczny rozwój projektu (pozyskanie nowych sponsorów i osób współpracujących).
 2. Rozszerzenie działań na terytorium całego kraju.
 3. Dalsze szkolenie trenerów w jednym z wiodących ośrodków tenisa ziemnego dla niewidomych, zakończone przyznaniem międzynarodowego Certyfikatu.
 4. Zorganizowanie obozu treningowego dla naszych beneficjentów (5 dni, intensywny program sportowo-rehabilitacyjny).
 5. Zorganizowanie pierwszego w Polsce pokazowego turnieju tenisa ziemnego osób z dysfunkcją wzroku zgodnie z przepisami International Blind Tennis Association Warszawa 2016.

Fundacja prowadzi również działania marketingowe, mające na celu promocję swoich działań. Zabiegamy o wsparcie znanych i lubianych osób, ostatnio naszą inicjatywę poparł Paweł Małaszyński. Jesteśmy obecni w mediach społecznościowych.

W imieniu Fundacji Zawsze Blisko oraz naszych podopiecznych serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie finansowe projektu „Rehabilitacji dzieci i młodzieży niewidomej poprzez zajęcia z tenisa ziemnego”.
Dzięki Państwa hojności mogliśmy wprowadzić tenis dla osób niewidomych i niedowidzących do Polski. Nasi beneficjenci mogą w pełni korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie dla nich gra w tenisa.

Dziękujemy ‼️‼️‼️

Przewiń do góry