I Warszawski Turniej Tenisa Ziemnego

Dnia 18 września 2016 na kortach Szkoły Tenisowej ATOL – Stegny odbył się I Warszawski Turniej Tenisa Ziemnego Osób z Dysfunkcją Wzroku o Puchar Burmistrza Mokotowa.

Była to pierwsza tego typu impreza w Polsce. W Turnieju udział wzięło 12 osób niewidomych i niedowidzących. Wszyscy uczestniczą aktywnie w projekcie prowadzonym przez Fundację „Rehabilitacji osób niewidomych i niedowidzących poprzez zajęcia z tenisa ziemnego”.

Na Stegnach zawodnicy rywalizowali w 3 kategoriach: B1, B2, B3, uwzględniających poziom dysfunkcji wzroku. Impreza zorganizowana pod patronatem Burmistrz Mokotowa miała nie tylko charakter rywalizacji sportowej, ale przede wszystkim integracji społecznej osób niewidomych i niedowidzących z Warszawiakami. Mieszkańcy Warszawy licznie przybyli na zawody, dzielnie kibicowali i świetnie się bawili. To niewątpliwie dowód na to, że w usportowionej Warszawie jest miejsce na imprezy aktywizujące wszystkie grupy społeczne bez wyjątku. Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.

Przewiń do góry